Skąd można pozyskać książki na nagrody dla szkół?

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie nagród dla uczniów za wyniki uzyskane na koniec roku lub za poszczególne konkursy bardzo często zastanawiają się skąd pozyskać książki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zdecydowanie trudniejsze zadanie niż mogłoby się wydawać. Jak zatem zdobyć książki na nagrody dla szkół?

Współpraca z księgarnią

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na pozyskanie nagród dla szkoły jest rozpoczęcie współpracy z daną księgarnią, która może podjąć decyzję o przekazaniu części lub większości książek danej szkole. Ogromnym atutem wspomnianego rozwiązania jest fakt, że produkty będą takie same. Uczniowie nie będą mogli zatem mieć jakichkolwiek pretensji, że otrzymali na nagrodę mniej wartościową książkę.

Pozyskanie sponsora nagród

Osoby, które są odpowiedzialne w danej szkole za pozyskanie nagród dla uczniów powinny zdecydowanie wcześniej podjąć działania w tym celu. Można wybrać zarówno księgarnie stacjonarne, jak i internetowe. Dla danej księgarni będzie to bardzo duża reklama. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w ten sposób można pozyskać nie tylko książki dla najlepszych uczniów na zakończenie roku szkolnego, ale również na konkursy tematyczne. Jeżeli uczniowie danej szkoły będą informowani na oficjalnej stronie internetowej czy tablicach informacyjnych o tym, że dana księgarnia jest sponsorem nagród, zapamiętają jej nazwę. Istnieje wtedy bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie tylko najlepsi uczniowie będą zainteresowani zaopatrywać się w książki w danej księgarni.

Wypatrywanie rabatów i promocji

Świetnym rozwiązaniem na pozyskanie książek na nagrody jest rozpoczęcie poszukiwań produktów przynajmniej kilka miesięcy przed rozpoczęciem danego konkursu lub zakończeniem roku szkolnego. Jak wiadomo poszczególne księgarnie internetowe i stacjonarne przynajmniej kilka razy w roku informują o promocji na określone egzemplarze. Można dzięki temu zdobyć prawdziwe bestsellery w atrakcyjnej cenie. Ponadto część księgarni podczas przedsprzedaży danej pozycji decyduje się na zdecydowanie niższą cenę. Można dzięki temu zaopatrzyć się w książki, które będą cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.

Książki związane z zainteresowaniami uczniów

Wychowawcy poszczególnych klas powinni wcześniej poinformować osoby odpowiedzialne za pozyskanie książek na nagrody o zainteresowaniach swoich najlepszych uczniów. Jak wiadomo praktycznie każdy będzie z największą przyjemnością czytał książkę, która będzie związana z jego pasją.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com