Książki dla młodych naukowców – idealny pomysł na nagrodę dla ucznia!

Koniec roku szkolnego to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy nad swoimi ocenami następuje czas podsumowań i nagradzania tych najlepszych. W każdej polskiej szkole przyjął się zwyczaj nagradzania uczniów z osiągnięciami naukowymi i z zasługami dla szkoły nagrodami książkowymi. Coraz częściej wychodzi się naprzeciw zainteresowaniom uczniów i wręcza się tytuły, które rozbudzą ich ciekawość do świata. Jakie książki na nagrody dla szkół są najlepszym wyborem (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne), by uczniowie poczuli się docenieni? Poniższa lista to kilka sugestii, które sprawią, że podarowana książka nie zostanie rzucona w kąt po powrocie do domu!

Książki, które odpowiedzą na wszystkie pytania młodego odkrywcy to idealny pomysł na nagrodę!

“Dlaczego wszechświat nie jest z gumy. Odkrycie fal grawitacyjnych” książka, której autorem jest Lesch Harald w prosty sposób objaśnia wiele fascynujących teorii z zakresu fizyki, astronomii i astrofizyki. Książka porywa czytelnika, uczy i objaśnia takie zjawiska jak tajemnice czarnych dziur czy gigantyczne laserowe detektory zakłóceń. Wytłumaczone są w niej teorie względności i grawitacji, a także czasoprzestrzeni językiem, który trafi do każdego młodego pasjonata nauki. Pozycja będzie więc idealną nagrodą dla każdego ucznia, który szczególnie odnajduje się w przedmiotach przyrodniczych!

“Co warto wiedzieć o zwierzętach” Wiesława Błacha to nagroda idealna dla każdego miłośnika zwierząt! Książka sprawdzi się jako nagroda dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Niezwykle barwna i pełna pięknych ilustracji pozycja, zawiera wierszyki na temat przeróżnych gatunków zwierząt. Pogrupowane są one według kontynentów, na których się znajdują. Wierszyki mają charakter edukacyjny, więc poza funkcją rozrywkową uczą na temat opisywanych zwierząt. Ciekawostką jest też umieszczona skala groźności! Obok każdego obrazka podana jest informacja jak groźne dla nas byłoby spotkanie z milusińskimi.

“Wszystko o pszczołach” autorem, której są Jack Guichard i Carole Xénard przybliżą świat pszczół, każdemu młodemu odkrywcy! Zabawnie przedstawione historyjki urozmaicone barwnymi ilustracjami przemycają ogrom wiedzy na temat tych jakże cennych stworzeń. Dzięki książce dziecko nauczy się jakie czynniki zagrażają światu pszczół, jak ważną rolę odgrywają one dla ludzi i środowiska i będą mieli okazję zobaczyć łąkę ich oczami! Idealny pomysł na nagrodę zarówno dla najmłodszych, jak i dla odrobinę starszych uczniów szkoły podstawowej.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com